You are here

Droga do idealnych obrazów feedu #6: Rozmiar pliku

Obrazy o wysokiej jakości przyciągają klientów. Jednak wraz ze wzrostem rozdzielczości rośnie rozmiar pliku. Jednak im większy plik tym więcej problemów. Po pierwsze, im większy plik tym dłużej zdjęcia będą się łądować na stronie e-sklepu. Ale to nie wszystko. Znacząca większość porównywarek ma ustalone limity plików. Jeśli plik obrazu je przekracza, nie będzie on wyświetlony na ich stronie. Jak temu zaradzić? Czytajcie dalej!

Skompresuj obrazy

Rozważając sposoby na zmniejszenie rozmiaru obrazów warto rozważyć ich kompresję. Jak znaleźć kompromis pomiędzy jakością a rozmiarem? Pomimo, że kompresja zmniejsza rozmiar zdjęć kosztem ich jakości, przy odpowiednio wybranym poziomie kompresji, zmiany jakościowe nie będą widoczne gołym okiem. Feed Image Editor pomoże Ci tego dokonać.

Jak o zrobić?

1. Otwórz Ustawienia i wybierz Ustawienia projektu.

compression

2. W polu Format obrazu wyjściowego wybierz .jpeg i ustaw poniżej poziom kompresji.

compression_preview

3. Po prawej stronie podglądu zobaczysz, jak kompresja wpłynie na jakość obrazu, a także informacje o tym, jak bardzo zmniejszyły się obrazy wyjściowe.

Co jest ważne w kompresji obrazów feedu?

Rzadko kiedy wszystkie zdjęcia wszystkich produktów mają taką samą jakość, ponieważ poszczególne zdjęcia często różnią się np. rozmiarem. Nie wybieraj zbyt wysokiego poziomu kompresji, a zanim zatwierdzisz zmiany, sprawdź jak wygląda podgląd obrazów. Zatwierdziłeś kompresję za która nie spełnia Twoich wymagań? Nie martw się. Oryginalne zdjęcia produktów nie są zmieniane. Cofnąć się o krok i spróbuj ponownie. Macie dodatkowe pytania? Napiszcie do nas!

Add new comment

CAPTCHA
To pytanie służy do sprawdzenia, czy jesteś człowiekiem, i do zapobiegania wysyłaniu spamu.