You are here

Tworzenie warstw w Feed Image Editor

Grafika przekazująca informacje? Brzmi jak ideał, a dzięki Feed Image Editor jest on na wyciągnięcie ręki. Jak to możliwe? Dowiedzcie się więcej z dzisiejszego artykułu.

Jak Feed image Editor zrewolucjonizował grafikę produktową

Feed Image Editor to aplikacja, która umożliwia pracę nad obrazami z feedu produktowego bez konieczności edycji samych obrazów.

Jak to działa? FIE pobiera obrazy korzystając z przyporządkowanych do nich adresów URL. Dzięki temu obrazy w e-sklepie pozostają niezmienione, a obrazy dołączone do eksportów dla porównywarek cenowych czy sieci społecznościowych zawierają wszystkie pożądane modyfikacje.

Jak modyfikować obrazy?

Aby modyfikować obrazy w FIE potrzebujesz utworzyć eksporty w Mergado. Aby dowiedzieć się jak utworzyć eksport do Mergado CZYTAJ TUTAJ.

Po utworzeniu eksportu należy połączyć Mergado z Feed Image Editorem, a następnie wytworzyć szablon.

Szablon to wzór, używany do wybranych obrazów (wybór jest określony dzięki regułom lub eksportom poczynionym w Mergado). Wszystkie zmiany w obrazach dokonywane są poprzez nakładanie na obraz z feedu warstw zawierających pożądane elementy.

Pracuj z szablonem w Feed Image Editor

Aby dodać nową warstwę do szablonu należy otworzyć/utworzyć szablon klikając guzik dodaj szablon w prawym górnym rogu.

Strona główna szablonu składa się z dwóch części - po lewej znajduje sie przykład obrazu z danego wyboru Mergado, po prawej znajduje się panel administracji Feed image Editora. Dzieli się on na 4 sekcje:

  • Sekcja produktów zawiera listę wszystkich produktów dla których użyty będzie szablon.
  • Sekcja formatu odpowiada za edycje samych obrazów. Możesz tutaj zmienić rozmiar lub rozdzielczość obrazu, tak aby pasowała ona do wymagań platformy docelowej.
  • Sekcja zarządzania warstwami pozwala decydować o tym jakie warstwy są nakładane na konkretny obraz, a także o kolejności ich nakładania. Warstwa umieszczona najwyżej to warstwa o największym priorytecie, która może (choć nie muci)zakryć pozostałe warstwy
  • Sekcja czwarta to sekcja pracy z warstwą.

Jak pracować z warstwami w Feed Image Editor?

W momencie dodania nowa warstwa jest jak bezbarwne płótno.  W dowolnym miejscu możesz na nie przypiąć wszystko co zechcesz. Feed Image Editor ma kilka domyślnych kształtów, które można na nie nałożyć. Aby je dodać wystarczy na nie kliknąć.

FIE tip!

Aby zmieniać wielkość dodanych kształtów rozciągaj granice danego kształtu, a aby zmienić jego kolor korzystaj z palety barw umieszczonej w panelu administracji. 

FIE daje także możliwość dodania własnej grafiki. Aby to zrobić wystarczy załadować grafikę korzystając z odpowiedniej opcji w panelu administracji. 

Gotowy do pracy z obrazami z Feed Image Editor?

Pracuj z dostępnymi grafikami w Feed Image Editor, lub załaduj nowe kształty, dzięki którym twoja grafika nie tylko przybliży klientom produkty, ale także poinformuje ich o aktualnych ofertach w twoim sklepie.

Dodaj do wybranych grafik informacje dotyczące kosztu wysyłki, wysokości przecen, albo logo Twojego e-sklepu.

Masz pytania lub sugestie? Chętnie się o nich dowiemy! Napisz do nas w komentarzu lub bezpośrednio na nasz adres e-mail.
 

Add new comment

CAPTCHA
To pytanie służy do sprawdzenia, czy jesteś człowiekiem, i do zapobiegania wysyłaniu spamu.