You are here

Droga do idealnych obrazów w reklamach #2: Błąd 403/404/500 i brakujące obrazy

Obrazy są niezbędne aby reklama odniosła pożądane rezultaty. 
W poprzednim artykule omówiliśmy jak wyszukać  brakujące obrazy w reklamach i radziliśmy jak je uzupełnić. Dziś zajmiemy się produktami, dla których obrazy nie są wyświetlana, pomimo, że istnieją.

Przyczyny brakujących obrazów

Wartość w elemencie IMGURL nie jest równoznaczny z wyświetlaniem obrazów w reklamach. Wśród 3 najczęstszych błędów powodujących problemy w ich wyświetlaniu są błędy 403, 404 i 405.  Przyjrzyjmy się im bliżej, aby znależć sposoby na ich naprawę. 

Czym są błędy 403, 404 i 500?

403 Forbidden – serwer odmówił wyświetlenia strony. Może to być spowodowane, np. restrykcjami dotyczącymi dostępności strony

404 Not Found –  adres obrazu na kanale nie zmienił się, obraz nie został znaleziony. Może to być spowodowane np. Aktualizacją systemu na którym zbudowany jest sklep. 

500 Internal Server Error – nieokreślony błąd po stronie sklepu internetowego lub serwera podczas przetwarzania żądania o wyświetlanie obrazu.

Jak wyszukać produkty z błędem?

1. Wszystkie kody stanu można znaleźć w sekcji Produkty za pomocą filtra kodów stanu.

status_code_filter

2. Wybierz jedną z opcji i potwierdź przyciskiem Filtruj.

filter

3. Jeśli chcesz zapisać tę listę, możesz ją wyeksportować klikając przycisk Eksportuj.

export

Unikaj reklam bez obrazów

Sugerujemy, żeby na czas naprawy błędów technicznych ukryć produkty, w których obrazy nie są wyświetlane. Bez nich reklamy nie będą wystarczająco atrakcyjne.
Jeśli chcesz ukryć produkty z błędem, skorzystaj z opcji ukrywania grup obrazów w Feed Image Editor. Znajdziesz ją w Ustawieniach, w podsekcji Ukrywanie produktów.

Inne powody brakujących obrazów

Błędy 403, 404 i 500 to nie wszystkie powody, dla których obrazy produktów są nie wyświetlane. Innym powodem może być zły format pliku, do którego odsyła adres URL obrazu. Jeśli jesteście ciekawi jak zaradzić temu problemowi, zapraszamy do następnego artykułu z naszej serii.
A tymczasem nie pozwól aby błędy techniczne zablokowały zdjęcia w Twoich reklamach. Jeśli nie masz pewności jak naprawić problem, skorzystaj z usług firm IT lub napisz do nas. 
 

Add new comment

CAPTCHA
To pytanie służy do sprawdzenia, czy jesteś człowiekiem, i do zapobiegania wysyłaniu spamu.