You are here

Droga do idealnych obrazów w reklamach

Obrazy w marketingu są naszą specjalnością, dlatego chętnie dzielimy się praktycznymi wskazówkami na ich temat. W końcu obrazy są równie ważne jak sam opis produktu. Warto o nie zadbać zarówno od strony technicznej jak i merytorycznej. Aby pomóc Wam polepszyć jakość obrazów, przygotowaliśmy serię artykułów  na ten temat. Wierzymy, że dzięki nim Wasze kampanie staną się atrakcyjniejsze, i w rezultacie zyskacie nowych klientów. 

Przedstawiamy drogę do idealnego feedu produktowego

Zdjęcia produktów są zazwyczaj pierwszą rzeczą, która klient widzi (zaraz po cenie;)). 

Niska jakość obrazów, długi czas ładowania lub ich brak mogą zniechęcić nawet najbardziej entuzjastycznego kupującego. Warto więc tych błędów unikać.

Pobierz infografikę w formacie .pdf do wydrukowania

 

Audyt obrazów feedu

Pierwszym krokiem ku polepszeniu kampanii jest regularne przeprowadzanie audytu. Dzięki temu szybko i efektywnie wyłapiecie wszelkie problemy w waszym feedzie. 

Problem nie musi wynikać z zawartości Waszej strony.

Każda porównywarka cenowa rządzi się swoimi prawami. Każda ma inne wytyczne co do tego jak wyglądać powinny obrazy prezentowanego e-sklepu.

Czasem problemem może być na przykład znak wodny, a w innym przypadku niewłaściwy format. zdjęcia.

Audyt w Feed Image Editor

Wśród zalet FIE audyt jest niewątpliwie jednym z najważniejszych atutów .Dzięki niemu  znajdziesz błędy i rozwiązywania dla nich. W nadchodzących tygodniach będziemy omawiać poszczególne błędy z osobna i dzielić się z Wami najlepszymi praktykami w ich korygowaniu. 

Jak zrobić pierwszy krok?

Feed Image Editor to aplikacja dzięki której Twoje reklamy wybiją się na  tle konkurencji. Posiada ona wiele przydatnych funkcji i pomoże odkryć problematyczne obrazy w zaledwie kilka kliknięć.

A tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszym kolejnym artykułem. Rozwiązujemy w nim rozwiązaniem jeden z najpoważniejszych problemów - brakujące obrazów w pliku danych. 

Zapraszamy!

Spis wszystkich postów z serii:

#0 Artykuł wprowadzający

#1 Brakujące obrazy

#2 Bład 403/404/405

#3 Nieobsługiwany format

#4 Niedozwolone znaki w URL

#5 Rozdzielczość obrazu

#6 Rozmiar obrazu

#7 Duplikowane obrazy

#8 Przeźroczyste tło

#9 Znaki wodne

#10 Pozycja i rozmiar produktu na zdjęciu

#11 Jakość obrazu

#12 Inne błędy

 

Add new comment

CAPTCHA
To pytanie służy do sprawdzenia, czy jesteś człowiekiem, i do zapobiegania wysyłaniu spamu.